Hakkımızda

Bizim öykümüz, Söke, Halil Efendi Hanı’nda gıda ticaretiyle uğraşan büyük dedemiz, Hacı Mollazade Halil Hilmi ile başladı. Geçen zamanla birlikte, dedemizin yerini bizler, o günkü lezzetlerin yerini de doğallığını kaybetmiş ürünler aldı. Bunun üzerine biz de, 1926 senesinden beri değişmeyen ticaret anlayışımızda, kendi ürünlerimizi üretme kararı alarak, bir değişikliğe gittik.

Başlangıcımızı, en doğal halleriyle yetiştirilecek ürünlerimiz için, doğal halini korumuş, bugüne dek el değmemiş ve hiçbir kimyasalla kirletilmemiş topraklarda  yapmak istedik. Ve ilk adımımızı diğer büyük dedemiz Nuri Göktepe’nin yetiştiği memleketi Akseki yakınlarında  “Halil Efendi Çiftliği”mizi kurarak attık. O günden beri ürünlerimizle yakaladığımız başarıyı da, bir zamanların olağanı bugünün ise az rastlanılanına verilen, “organik” sıfatıyla taçlandırdık. Zaten en başından beri bakir topraklarda, doğal yöntemlerle organik olarak yetişen ürünlerimize resmi bir güvence de sağlamak amacıyla, gerekli kurumlara müracaatımızı da yapmıştık.

Organik sertifikamızla resmi kurumlar tarafından da ürünlerimizin doğallığı test edilip onaylanmış oldu. Bu arada belirtmek isteriz ki, biz tüm bunları yaparken, ne önümüze öyle büyük hedefler koyduk, ne de daha fazlasını elde etme hırsıyla miktar kaygısına düştük.

Sadece, daha yemeden kokusunu duyabileceğimiz, şüphe duymadan tadına varabileceğimiz ve gerçekten faydasını görebileceğimiz ürünlerin hayaliyle bu işe giriştik. Ortaya büyük bir fark koyduğumuzu ya da mucizeler yarattığımızı söylemiyoruz. Ancak doğru konumda, doğru ürünü, doğru yöntemlerle yetiştirip, en doğal yollarla zararlılardan koruyarak işimizi yapıyoruz. Kısacası, eski zamanın olması gerekenini, bugünün ise arayıp da bulunamayanını sizler  için ulaşılır kılıyoruz…