Güniz Sokak No:22/3 06700 Kavaklıdere, Ankara, TÜRKİYE
Sipariş Hattı +90 (312) 467-1780

Önce inanmakla başlar her şey…

Gerçekten yüreğini ortaya koymakla yollar aşılır ve hedeflere ulaşılır. Bizi başarıya götüren, aslında küçükken kurduğumuz hayallerdir.

Hayatımızın en katkısız ve doğal olduğu zamanlarda yolumuzu çizeriz.

Bazen hayat tatlı sürprizler yapar ve yürüdüğümüz yolun yanı başına cazip başka patikalar koyar.

İster istemez kapılır gideriz. Ama eski hayal, hep içeride bir yerde gerçekleşeceği günü bekler…

Doğal ürünlerimizin çıkış öyküsü aslında bir çocukluk hayalinin gerçekleşme öyküsüdür. En sevdiklerinin yanında geçen ve keşiflerle dolu bir köy tatilinin, çocuk dünyasında yarattığı heyecanın dışa vurumudur Halil Hilmizade Doğal ve Organik Ürünleri…Hayatta hep daha iyisini, en güzelini inşa etmek üzerine kurulmuş bir felsefenin ürünüdür…

Her geçen gün uzaklaştığımız doğal hayatımızın; Torosların tertemiz havasında, sıcacık güneşin kucağında, berrak suyun eşliğinde yeniden hayat bulmasıdır. Emeğin, sevginin ve köklere bağlılığın en anlamlı kanıtıdır…

Hayat telaşımız içinde en az zamanı kendimize ve sağlığımıza ayırırız. Oysa ki; bütün bu koşturma içinde hayat enerjimizi en çok besleyen unsur sağlığımızdır. Her biri büyük bir titizlik ve uzun yıllar alan birikimle harmanlanarak yetiştirilip işlenmiş ürünlerimiz, sizleri özlediğiniz ve hak ettiğiniz lezzetlere kavuşturmakla kalmayıp; sağlıklı, katkısız ve doğal ürünlerle beslenmenizi sağlamaktadır.

Halil Hilmizade olarak sizi yalnızca geleneksel ve güvenilir lezzetlere duyduğunuz özlemi gidermeye değil, aynı zamanda neşe içinde koşuşturduğunuz o bahçenin mis gibi rayihasını tekrar duymaya davet ediyoruz…

TARIMSAL ÜRETİM TANIMLARIMIZ

Ülkemizde maalesef tarımsal üretim metodları ile ilgili tanımlamalar tam olarak yerine oturmamış ve halkımızın büyük çoğunluğu tarafından net olarak bilinmemekte, bu da aldatıcı ürün adlandırmalarına yol açmaktadır. Bu nedenle Halil Efendi Çiftliğimiz’in üretim standartlarının tam ve doğru olarak anlaşılması amacıyla aşağıdaki açıklamaları yapmakta yarar görmekteyiz:

Genel olarak tarımsal üretim yöntemleri aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilmektedir:

Organik Tarım: Gerek gübreleme, besleme ve gerekse de hastalıklara karşı korunma ve mücadelede hiçbir şekilde kimyevi malzeme, hormon ve katkı maddesi kullanılmamakta, sadece dolaşan hayvan gübresi, sarımsak, kekik suyu, ısırgan otu vb. doğal ürünler kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Doğal Tarım: Ürünü besleme ve geliştirme için organik tarımdaki ürünler kullanılmakla birlikte, bir hastalık gelmesi halinde kimyevi ilaçlar kullanılmaktadır.

İyi Tarım: Burada her türlü beslenme ve hastalıktan korunmada piyasalardaki bütün kimyevi gübre, hormon, ilaç vs kullanılmakta ancak bu ürünlerin kullanım tarifelerinde belirtilen miktarları aşmayacak şekilde kullanımı gözetilmektedir.

Rastgele Tarım: Üretici kendi aklına, çevresinden duyduklarına göre, üretimi arttırmak ve hastalıklardan ürününü korumak amacıyla her gübre, hormon ve ilacı istediği zaman, istediği miktarda kullanmaktadır.

Açık olarak görüldüğü gibi, beslenmemiz ve güvenliğimiz açısından en sağlıklı ürünler Organik Tarım ürünleri olmasına rağmen, bu tarz üretimde üretim miktarları verim açısından düşük olduğundan maliyetler ve dolayısı ile de fiyatlar yüksektir. En tehlikeli ürünler en son kategoride olan, maksatlı veya bilinçsiz olarak üretilen Rastgele Tarım ürünleri dediğimiz kesim olup, maalesef ülkemizde de en çok bu tür ürünler tüketilmektedir.

Halil Efendi Çiftliği’mizde ise sadece bal, Doğal Tarım sınıflandırmasına uygun olarak yüksek bir yaylada üretilmekte olup diğer bütün ürünlerimiz kesinlikle tamamen Organik Tarım şartlarında üretilmektedir. Bu ürünlerden Ceviz, Zeytin, Zeytinyağı ve Meyveler, Tarım Bakanlığının öngördüğü denetim prosedürlerinden geçerek sertifikalı olarak pazara sunulmakta olup diğer ürünlerimiz, üretim miktarlarımızın düşük, bu işlemlerin maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle henüz sertifika programına sokulmamıştır. Ancak bu durum, bu ürünlerimizin de organik olarak üretildiği gerçeğini değiştirmemektedir.

Ürün yelpazemizin ülkemiz pazarında tarımsal üretim metodları içindeki yerini sizlere anlatabilmek amacıyla bu açıklamayı gerekli gördük.İŞARETLERİMİZ


Ürünlerimizin büyük çoğunluğu kendi üretim alanımız olan Halil Efendi Çiftliği’nde üretilmektedir. Bir kısım ürünlerimiz de bizim denetimimizde bölgemiz veya ülkemizin bazı özel yörelerinde köy halkları tarafından üretilmektedir. Kendi çiftliğimizde üretilen ürünlerin etiket ve tanıtımlarında bu logoyu görürsünüz.


Her ne kadar ürünlerimizin hepsi organik şartlarda üretilmekteyse de miktar düşüklüğü/maliyet nedenleri ile bazı ürünlerimizi sertifika programlarına sokamamaktayız. Organik ürün sertifikasına sahip ürünlerimizin etiket ve tanıtımlarında bu logoyu görürsünüz.

Afiyet olsun Efendim

Halil Efendi Çiftliği
Organik Sertifikamız