Zeytinyağı Varsa Maniküre Gerek Yok!

Zeytinyağı Varsa Maniküre Gerek Yok!

Doğal ve pratik yöntemlerle bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Kırılan tırnaklarınıza karşı uygulayabileceğiniz pratik yöntemler hem zamandan, hem de maddi açıdan tasarruf etmenizi sağlayacak.

Kırılan tırnaklar;

Kırılan tırnağı kesin, düz şekilde törpüleyin. Tırnak yüzeyine birkaç damla yapıştırıcı uygulayarak kırılan tırnağı yapıştırabilirsiniz. Böylece tırnaklarınız eşit orantılı görünecektir.

Doğal manikür;

Maniküre ayıracak zamanınız yoksa ya da bütçenizde küçük tasarruflar yapmak istiyorsanız, evde doğal yöntemlerle tırnaklarınızı sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Saf zeytinyağı, cildin onarılması konusunda oldukça iddialı ve şaşırtıcı bir yöntemdir. Zeytinyağını tırnak diplerinize ve etlerinize masaj yaparak uygulayın. Bu yöntemle tırnaklarınız ve etleriniz yumuşacık ve parlak görünecek.

Acil durum;

Zamansız kırılan tırnaklar dışarıda başınıza bela oluyor ve takılıp duruyorsa, pürüzleri yok etmek için yanınızda törpünüzün olmadığını da düşünürsek; kırılan tırnağı kibrit kutusunun yan tarafındaki tırtıklı şeridi kullanarak törpüleyebilirsiniz.

 

elmaelma.com