Suna Dumankaya’dan Saç Beyazlamasına Karşı Ceviz Kullanımı

Suna Dumankaya’dan Saç Beyazlamasına Karşı Ceviz Kullanımı

Herbalist ve güzellik uzmanı Suna Dumankaya, saç beyazlamasını önleyen ve beyazlayan saçların koyulaşmasını sağlayan şifalı bitki kürleri önerdi. Bu saç maskeleri evde hazırlayabileceğiniz doğal ve bitkisel kürlerdir dedi. Saç beyazlaması formüllerini doğru ve düzenli şekilde uyguladığınızda saçlarınızdaki değişime inanamayacaksınız.

1. Formül:

Ceviz kabuklarını iyice dövüp püre haline getirin. Diğer taraftan bir tutam ceviz yaprağını yarım litre suda kaynatın, 20 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sonra süzüp içine ezdiğiniz ceviz kabuklarından bir çorba kaşığı katın. Karışımı şaçlarınıza sürüp bir saat bekletin. Bunu haftada bir gün uygularsanız saç renginiz değişir, koyulaşır.

2. formül

Suna Dumankaya beyaz saçlar için ceviz kürü kullanılmasını tavsiye ediyor. Cevizin yeşil kabuklarını dövüp püre haline getirin ve bir miktar ceviz yaprağını yarım litre kadar suda kaynatıp 20 dakika demledikten sonra süzün ve püre haline getirdiğiniz ceviz kabuklarından 1 kaşık ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza sürüp 1 saat kadar bekleyin ve ardından ılık su ile masaj yaparak temizleyin. Beyaz saçlar için ceviz kürü nü haftada 1 kere uygulayın. Kısa sürede beyaz saçlar koyulaşmaya başlayacaktır.

3. Formül:

Çok eskiden saçlara anneannem 5-6 tane yeşil ceviz ve ceviz yaprakları defneyapraklarını önce döverdi sonra üzerine iki misli çıkacak kadar su koyup 15 dk kaynatırdı ve o kaynayan suyu süzerdi yani çay gibi demlendikten sonra süzerdi saç dibine sürerdi ki saçlar çabuk ağarmasın ve ağaran saçların rengi kararsın. Sizde bunu haftada bir kere taze ceviz zamanı tekrarlarsanız saçların ağarmasını doğal yollarla çözümleyeceksiniz.

 

kadinlariz.com