Güniz Sokak No:22/3 06700 Kavaklıdere, Ankara, TÜRKİYE
Sipariş Hattı +90 (312) 467-1780Bizim öykümüz, Söke, Halil Efendi Hanı’nda gıda ticaretiyle uğraşan büyük dedemiz, Hacı Mollazade Halil Hilmi ile başladı. Geçen zamanla birlikte, dedemizin yerini bizler, o günkü lezzetlerin yerini de doğallığını kaybetmiş bugünkü ilaçlı, hormonlu ürünler aldı.

 

Bunun üzerine biz de, Halil Efendi’nin 1926 senesinde açtığı dükkandan beri değişmeyen, güvenirlik temelli ticaret anlayışımızla; kendi ürünlerimizi üretme kararı aldık ve üretim sahasına girdik.

 

Başlangıcımızı, en doğal halleriyle yetiştirilecek ürünlerimiz için doğal halini korumuş, bugüne dek el değmemiş ve hiçbir kimyasalla kirletilmemiş topraklarda yapmak istedik. Ve ilk adımımızı diğer büyük dedemiz Nuri Göktepe’nin yetiştiği memleketi Akseki yakınlarında  “Halil Efendi Çiftliği”mizi 2000 yılında kurarak attık.

 

O günden beri ürünlerimizle yakaladığımız başarıyı da, bir zamanların olağanı bugünün ise az rastlanılanına verilen, “organik” sıfatıyla taçlandırdık. Zaten en başından beri bakir topraklarda, doğal yöntemlerle organik olarak yetişen ürünlerimize resmi bir güvence de sağlamak amacıyla, ilgili kurumlara müracaatımızı da yaptık ve gerekli denetimlerden sürekli geçer olduk.

 

Organik sertifikamızla resmi kurumlar tarafından da ürünlerimizin doğallığı test edilip onaylanmış oldu. Bu arada belirtmek isteriz ki, biz tüm bunları yaparken, ne önümüze öyle büyük satış hedefleri koyduk, ne de sermayemizi korumanın üstünde bir kazanç kaygısına düştük.

 

Sadece; daha yemeden kokusunu duyabileceğimiz, şüphe duymadan tadına varabileceğimiz ve zarar görmeden beslenebileceğimiz ürünlerin hayaliyle bu işe giriştik. Ortaya büyük bir fark koyduğumuzu ya da mucizeler yarattığımızı söylemiyoruz. Ancak doğru konumda, doğru ürünü, doğru yöntemlerle yetiştirip, en doğal yollarla zararlılardan koruyarak işimizi keyifle yapıyoruz.

 

Kısacası, eski zamanın zaten olanını, bugünün ise arayıp da bulunamayanını hepimiz için ulaşılır kılıyoruz…

 
Sağlıklı bir yaşam dileriz...